مشاور رهبری در امور بین‌الملل:

جنس انقلاب ما غیرغربی است/نقطه تمرکز بغض دشمنان ایران، شورای نگهبان است

عنوان

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان این‌که «جنس انقلاب ما غیرغربی است» گفت: تنها انقلابی که شرعی و اسلامی است انقلاب ما است که حکومتی برپا کرد که قریب به ۴۰ سال سابقه دارد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت دهه فجر در سازمان بازرسی کل کشور با تبریک این ایام، اظهار کرد: برخی از ما انقلاب و قبل از آن را به یاد دارند اما برخی که جوان‌تر هستند قبل از آن را به یاد ندارند لذا یکی از وظایف ما این است که بیان کنیم چه بوده و چه شده و قدر آنچه شده را بدانیم.

وی تصریح کرد: در مورد انقلاب و تعریف آن کاری که اتفاق افتاده حرف بسیار است اما هر چه آن را بازگو کنیم باز او را حلاوتی دگر است.

وی ادامه داد: یک انقلاب در کشوری اتفاق افتاده که طولانی‌ترین سابقه فرهنگی را در تاریخ بشر دارد و بی‌جهت نیست که در یک کشور چنین اتفاقی می‌افتد اما در کشور مشابه دیگری اینگونه نیست و یا ناکام می‌ماند. نمونه آن برخی از کشورهای عربی که در جریان بیداری اسلامی و تحولی که در شمال آفریقا صورت گرفت و همه امیدوار شدند و همین‌طور هم بود اما آنهایی که به وجود آوردند مهم بودند و مهم‌تر از آن،‌ نگهداری از آن بود. انقلاب ما هم به وجود آمدنش مهم بود و نگهداری از آن مهم‌تر.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه با اشاره به انقلاب 1917 روسیه، گفت: این انقلاب کمونیستی بود و با چه شور و شعفی رخ داد. نمونه دیگر آن انقلاب کویر فرانسه بود که برای جهان سوم چیزی جز نکبت نداشت. قبل از آن فرانسوی‌ها مستعمره‌ای نداشتند اما بعد از انقلاب ناپلئون به شمال آفریقا حمله‌ور شده و ظلم بسیار کرد لذا بر ما منت نگذارند که انقلاب فرانسه انقلابی لیبرالیستی بود. شاید برای آنها اینگونه بود که از شر لوی شانزدهم رها شدند شر ناپلئون را بر سر مردم شمال آفریقا، مصر و الجزایر مستقر کرد.

ادامه دارد ...

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تلاش برای شفافیت فعالیت‌های اقتصادی مسئولین و آقازاده ها
آقازاده‌ها کجا بوده و به چه مشغولند؟
فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد
ایران در خلیج فارس موشک آزمایش کرده است
هدف آمریکا «کنترل افکار عمومی» است
پنج گزاره درباره تحریم‌های جدید آمریکا
چند نکته درباره پیشنهاد ترامپ برای مذاکره
دستکش مخملی ترامپ
رئیس‌جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی:
من همان روحانی هستم
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
۴ نکته در حاشیه استیضاح ربیعی
از استیضاح وزیر تا سوال از رئیس ‌جمهور
سعید جلیلی در مراسم گرامیداشت شهدای مساجد منطقه طلاب مشهد
هنر نسل امروز باید بی اثر کردن فشارهای اقتصادی باشد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین