مشاور رهبری در امور بین‌الملل:

جنس انقلاب ما غیرغربی است/نقطه تمرکز بغض دشمنان ایران، شورای نگهبان است

عنوان

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان این‌که «جنس انقلاب ما غیرغربی است» گفت: تنها انقلابی که شرعی و اسلامی است انقلاب ما است که حکومتی برپا کرد که قریب به ۴۰ سال سابقه دارد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت دهه فجر در سازمان بازرسی کل کشور با تبریک این ایام، اظهار کرد: برخی از ما انقلاب و قبل از آن را به یاد دارند اما برخی که جوان‌تر هستند قبل از آن را به یاد ندارند لذا یکی از وظایف ما این است که بیان کنیم چه بوده و چه شده و قدر آنچه شده را بدانیم.

وی تصریح کرد: در مورد انقلاب و تعریف آن کاری که اتفاق افتاده حرف بسیار است اما هر چه آن را بازگو کنیم باز او را حلاوتی دگر است.

وی ادامه داد: یک انقلاب در کشوری اتفاق افتاده که طولانی‌ترین سابقه فرهنگی را در تاریخ بشر دارد و بی‌جهت نیست که در یک کشور چنین اتفاقی می‌افتد اما در کشور مشابه دیگری اینگونه نیست و یا ناکام می‌ماند. نمونه آن برخی از کشورهای عربی که در جریان بیداری اسلامی و تحولی که در شمال آفریقا صورت گرفت و همه امیدوار شدند و همین‌طور هم بود اما آنهایی که به وجود آوردند مهم بودند و مهم‌تر از آن،‌ نگهداری از آن بود. انقلاب ما هم به وجود آمدنش مهم بود و نگهداری از آن مهم‌تر.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه با اشاره به انقلاب 1917 روسیه، گفت: این انقلاب کمونیستی بود و با چه شور و شعفی رخ داد. نمونه دیگر آن انقلاب کویر فرانسه بود که برای جهان سوم چیزی جز نکبت نداشت. قبل از آن فرانسوی‌ها مستعمره‌ای نداشتند اما بعد از انقلاب ناپلئون به شمال آفریقا حمله‌ور شده و ظلم بسیار کرد لذا بر ما منت نگذارند که انقلاب فرانسه انقلابی لیبرالیستی بود. شاید برای آنها اینگونه بود که از شر لوی شانزدهم رها شدند شر ناپلئون را بر سر مردم شمال آفریقا، مصر و الجزایر مستقر کرد.

ادامه دارد ...

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

جزئیات حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

۶۶ مسافر و خدمه هواپیما جان باختند

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات 88

علی آقامحمدی درباره مجوز رهبر معظم انقلاب برای بازشماری تمام آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و نپذیرفتن نامزد شکست خورده انتخابات صحبت کرد.

شعار علیه حضور ایران در سوریه، مزخرف بود!

بهروز افخمی با حضور در برنامه "ققنوس" اظهارات جالبی را درباره داوری های جشنواره فجر و علت حذف لاتاری و همچنین تحلیل آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا بیان کرد.

شخصی که بخاطر کوپن به راهپیمایی رفت!

در این دوربین مخفی، بازیگر به میان راهپیمایان 22 بهمن اصفهان رفته و طوری وانمود میکند که برای دریافت کوپن خود پا به راهپیمایی گذاشته است. منبع:آدرنالین

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین