مشاور رهبری در امور بین‌الملل:

جنس انقلاب ما غیرغربی است/نقطه تمرکز بغض دشمنان ایران، شورای نگهبان است

عنوان

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان این‌که «جنس انقلاب ما غیرغربی است» گفت: تنها انقلابی که شرعی و اسلامی است انقلاب ما است که حکومتی برپا کرد که قریب به ۴۰ سال سابقه دارد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت دهه فجر در سازمان بازرسی کل کشور با تبریک این ایام، اظهار کرد: برخی از ما انقلاب و قبل از آن را به یاد دارند اما برخی که جوان‌تر هستند قبل از آن را به یاد ندارند لذا یکی از وظایف ما این است که بیان کنیم چه بوده و چه شده و قدر آنچه شده را بدانیم.

وی تصریح کرد: در مورد انقلاب و تعریف آن کاری که اتفاق افتاده حرف بسیار است اما هر چه آن را بازگو کنیم باز او را حلاوتی دگر است.

وی ادامه داد: یک انقلاب در کشوری اتفاق افتاده که طولانی‌ترین سابقه فرهنگی را در تاریخ بشر دارد و بی‌جهت نیست که در یک کشور چنین اتفاقی می‌افتد اما در کشور مشابه دیگری اینگونه نیست و یا ناکام می‌ماند. نمونه آن برخی از کشورهای عربی که در جریان بیداری اسلامی و تحولی که در شمال آفریقا صورت گرفت و همه امیدوار شدند و همین‌طور هم بود اما آنهایی که به وجود آوردند مهم بودند و مهم‌تر از آن،‌ نگهداری از آن بود. انقلاب ما هم به وجود آمدنش مهم بود و نگهداری از آن مهم‌تر.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه با اشاره به انقلاب 1917 روسیه، گفت: این انقلاب کمونیستی بود و با چه شور و شعفی رخ داد. نمونه دیگر آن انقلاب کویر فرانسه بود که برای جهان سوم چیزی جز نکبت نداشت. قبل از آن فرانسوی‌ها مستعمره‌ای نداشتند اما بعد از انقلاب ناپلئون به شمال آفریقا حمله‌ور شده و ظلم بسیار کرد لذا بر ما منت نگذارند که انقلاب فرانسه انقلابی لیبرالیستی بود. شاید برای آنها اینگونه بود که از شر لوی شانزدهم رها شدند شر ناپلئون را بر سر مردم شمال آفریقا، مصر و الجزایر مستقر کرد.

ادامه دارد ...

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین