تماشای جاده هایی که «راه های افتخار» را نزدیک کردند

عنوان

دومین قسمت مجموعه مستند «راه های افتخار» درباره ساخت جاده در دوران دفاع مقدس توسط واحدهای رزمی- مهندسی، یکشنبه ۲ مهر از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه مستند «راه های افتخار» در مورد فعالیت واحدهای رزمی مهندسی در دوران دفاع مقدس است. در هر قسمت علاوه بر گفتگو با سرداران، فرماندهان و کارشناسان زمان جنگ، تصاویری از فداکاری ها و تلاش های شبانه روزی نیروهای رزمی- مهندسی برای پشتیبانی از رزمندگان در عملیات های مختلف به نمایش در می آید.

دومین قسمت «راه های افتخار» درباره ساخت جاده های مختلف برای عبور و مرور نیروهای ایرانی است؛ جاده هایی که با سختی و مشقت فراوان و در کمترین زمان ممکن ساخته می شدند تا بتوان از آنها در انتقال نیروها و تجهیزات استفاده کرد.

جاده سیدالشهدا از جمله این زیرساخت هایی بود که در کنار پل شناور خیبر، نقش مهمی در اجرای عملیات های دوران دفاع مقدس داشت.

دومین قسمت «راه های افتخار» کاری از معاونت مهندسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یکشنبه ۲ مهر ساعت ۲۳ و تکرار آن ساعت ۹ روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تلگرام‌های جایگزین؛ پیام‌رسان یا فیلترشکن

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

۲۰۳۰ را خزنده اجرایی کرده‌اند

حضرت آ‌یت الله مکارم نسبت به اجرای خزنده سند ۲۰۳۰ دربرخی نقاط کشور و برنامه ها هشدار داد و گفت: باید مراقب بود سند استعماری ۲۰۳۰ در کشور به ویژه در صداوسیما نفوذ پیدا نکند.

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

این روزها بار دیگر سخن از پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین در مجلس است. به گفته دهقان جلسات متعدد کارشناسی صورت گرفته است و بر اساس آن اصلاحاتی در طرح اعمال شده که موجب افزایش نقش قوه قضائیه در اعاده اموال نامشروع مسئولان شده است.  حال باید منتظر ماند دید روند قانون نویسی و تصویب این طرح چقدر به طول خواهد انجامید و آیا اجرایی می‌شود یا خیر؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین