محمدی خبر داد

حضور بیش از ۵۲ هزار زائر ایرانی تا پایان امروز در شهرهای مکه و مدینه

عنوان

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مجموع حجاج ایرانی که تا پایان وقت امروز(۲۵ مردادماه) وارد شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره می‌شوند،۵۲ هزار و ۵۰۰ نفر خواهد بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در مدینه منوره اظهار داشت: مجموع حجاج ایرانی که تا پایان وقت امروز(25 مردادماه) وارد شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره می شوند، ۵۲ هزار و 500 نفر خواهد بود.

وی افزود: از این تعداد حدود ۱۰ هزار نفر در مدینه منوره و حدود ۴۲ هزار و 500 نفر در مکه مکرمه استقرار خواهند داشت.

محمدی همچنین خاطرنشان کرد که به جز موارد معدودی، ویزای تمام 86 هزار و 300 نفر حجاج اخذ شده و در این خصوص هیچگونه تاخیری وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت که مجددا برای رسیدگی به فرآیند ارائه خدمات در مدینه منوره به سر می برد، در خصوص میزان رضایتمندی زائران از روند ارائه خدمات، گفت: در جریان سرکشی به هتل ها و حضور در مسجد شجره در شب گذشته حجاج از خادمین خود ابراز رضایت کرده و ما هم تلاش می کنیم تا نواقص جزیی که بعضا در کار پیش می آید، به سرعت برطرف شود.

محمدی در رابطه با وضعیت سلامت حجاج نیز تاکید کرد:  علی رغم شدت گرما وضعیت سلامت حجاج خوب است و باز هم تاکید می کنیم که زائران حتما تذکرات بهداشتی را رعایت و به غیر از موارد ضروری از رفتن در فضای باز و نور خورشید در روز پرهیز کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ادامه پرواز حجاج نیز گفت: بقیه حجاج که حدود ۴۰ درصد هستند نیز طبق برنامه ریزی انجام شده حدود ۷۵ درصد توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی و ۲۵ درصد هم توسط هواپیمایی سعودی تا 30 مردادماه به مدینه و تا سوم شهریورماه به جده اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/

ورود بیش از 52 هزار زائر ایرانی به شهرهای مکه و مدینه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مجموعه ویدئویی حسن مقتل؛ (۱)

منزل اول: روایت هجرت

اعلام برائت آهنگران از فرزندش

حاج صادق آهنگران در برنامه بدون تعارف 20:30 برخلاف اظهارات محمدعلی آهنگران اعلام کرد که اشعارش در محضر رهبرانقلاب اعلام برائت از فرزندش بوده است.

به رهبری حسین علیه‌السلام

رهبرانقلاب: گسترش عزاداری‌ها نشاندهنده یک جریانی است که به رهبری حسین‌بن‌علی(ع) دارد در دنیا پیش میرود؛و گره‌های ملّتها را باز خواهد کرد.

نوحه محبوب شما کدام است؟

در این گزارش از چهره های فرهنگی و هنری درباره نوحه و مداحی محبوب شان سوال پرسیده شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین