فراخوان هفته پژوهش کانون منتشر شد

عنوان

نهمین جشنواره هفته پژوهش زمان‌بندی و برنامه‌های خود را برای حضور کارشناسان، مربیان و کارکنان واحدهای مختلف کانون پرورش فکری در سراسر کشور اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، «فراهم کردن زمینه بروز استعداد، خلاقیت و توانایی پژوهش گری در اعضا، مربیان و سایر علاقه مندان»، «کمک به ارتقای بینش و نگرش پژوهشی در کانون»، «معرفی پژوهش گران (اعضا، مربیان و کارشناسان) و ایجاد زمینه مناسب برای اشاعه و کاربست پژوهش های بنیادی و کاربردی در توسعه کمی و کیفی فعالیت های کانون» اهداف این دوره جشنواره شمرده شده اند.

 

بنابراین قالب آثار مورد پذیرش، طرح های پژوهشی، طرح های اقدام پژوهی، پژوهش های اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون، مقاله ها (درسطح کارشناسی ارشد و بالاتر) و پایان نامه ها یا رساله های دانشجویی (در سطح کارشناسی ارشد و بالاتر) اعلام شده است.

 

بر این اساس، شرکت کنندگان استانی (کانونی و آزاد) آثار خود را در قالب آثار پژوهشی یاد شده می توانند به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و شرکت کنندگان ستادی آثار خود را به اداره کل آموزش و پژوهش ارسال کنند.

 

در بخش بزرگ سال، محورهای پژوهش بر اساس چشم انداز کانون تعیین شده است و موضوع هایی همچون تربیت دینی، کودک و نوجوان امروز، قصه گویی کودک و نوجوان، سرگرمی ها و اسباب بازی ها، سینما و تئاتر کودک، ادبیات کودک و نوجوان، تعلیم و تربیت غیررسمی کودک و نوجوان، اوقات فراغت کودک و نوجوان، ترویج کتاب خوانی کودک و نوجوان، کشف و شکوفایی استعدادهای کودک و نوجوان، خلاقیت کودک و نوجوان، فعالیت های فرهنگی هنری ویژه کودک و نوجوان، کتابخانه های کودک و نوجوان، استانداردهای فضای مراکز فرهنگی هنری، صنایع فرهنگی حوزه کودک و نوجوان، نشریات و مطبوعات کودک و نوجوان،و محورهای اعلام شده در جشنواره های بین المللی قصه گویی و هفته کتاب و کتاب خوانی به چشم می خورد.

 

همچنین در بخش اعضای مراکز کانون محدودیتی برای انتخاب موضوع آثار پژوهش وجود ندارد. علاقه مندان می توانند آثاری را که برآمده از فکر و ایده ی شخص است و مطالب (کتاب، نشریه و اینترنت) در آن دخیل نیست به صورت شخصی یا گروهی تهیه و به دبیرخانه ارسال کنند.

 

در بخش بزرگ سال معیار انتخاب و بررسی آثار، «میزان انطباق موضوع پژوهش با اهداف چشم انداز کانون»، «میزان ارتباط پژوهش با فعالیت های کانون» و «قابلیت به کارگیری در فعالیت های خرد و کلان کانون» اعلام شده است.

 

گفتنی است که در هفته پژوهش که 25 تا 30 آذر 1396 برگزار خواهد شد، 3 اثر برگزیده و 3 اثر تقدیری در بخش های پایان نامه، طرح پژوهشی، مقاله و اقدام پژوهی و20 اثر برگزیده و 20 اثر تقدیری در بخش پژوهش اعضا (با تقدیر از مربیان راهنمای اعضا) معرفی خواهند شد.

 

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به فرم های این جشنواره در پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir مراجعه کنند.

 

همچنین شماره ی 09376533973 و پست الکترونیکی kanoon.pazhuhesh@gmail.com و نشانی: تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل آموزش و پژوهش راه ارتباطی دبیرخانه ویژه برنامه های هفته پژوهش اعلام شده است.

 

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چه هدیه‌ای با خودت میاری؟

جشن تولد دوسالگی برجام میای!؟

نماهنگ پاتک انقلاب...!

رهبر انقلاب: شما دیدید دخالت های مسئولان آمریکایی را در این چند روز به‌وسیله همین شبکه‌های اینترنتی و امثال اینها؛ [امّا] باز هم نتوانستند؛ با همه‌ی این تلاشها ناکام ماندند. ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

نماهنگ "آب و آتش"

نفتکش "سانچی" از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود یکشنبه وارد آب‌های کره جنوبی شود اما شامگاه شانزدهم دی یک کشتی باری چینی با آن برخورد کرد و به دلیل اینکه این محموله نفتکش، نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود، دچار حریق شد و پس از گذشت 8 روز غرق شد. خبرها حاکی از ناپدید شدن 32 خدمه نفتکش ایرانی در آب های چین است.

تو کتاب تاریخ بچه‌ها درباره برجام چی می‌نویسی!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" بین مردم رفته و از آنها خواسته در کتاب تاریخ کودکان 100 سال آینده چند جمله درباره برجام بنویسند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین