میری خبر داد:

شناسایی علت انتشار بوی بد درخاش و مصمومیت بیش از ۵۰ نفر

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۵۲ نفر از شهروندان خاش بر اثر حساسیت به بوی نامطبوع شبیه به گوگرد به بیمارستان خاش مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ نفر به دلیل حساسیت تنفسی بصورت موقت بستری و تحت نظر پزشک قرار گرفته‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمودرضا میری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه برگزاری کمیته بحران در این دانشگاه اظهار داشت: حوالی ساعت ۳. ۵ صبح روز سه‌شنبه براساس اعلام ستاد فوریت‌های دانشگاه با خبر شدیم که انتشار و استشام بوی نامطبوع و غیر طبیعی در سطح شهر خاش موجب نگرانی مردم شده است.

وی ادامه داد: پس از این بحران حدود ۵۲ نفر از شهروندان خاش بر اثر حساسیت به این بوی نامطبوع به بیمارستان خاش مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ نفر بدلیل حساسیت تنفسی بصورت موقت بستری و تحت نظر پزشک قرار گرفته اند و مابقی شهروندان بصورت سرپایی معالجه و مرخص شده اند.

میری تصریح کرد: در همان ساعات اولیه این بحران دو تیم متشکل از متخصصین حوزه بهداشت درمان و تیم بحران دانشگاه جهت بررسی بیشتر موضوع به خاش اعزام شده اند و در حال بررسی دقیق موضوع و علت آن هستند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با هدف تامین سلامت مردم آمادگی لازم جهت مقابله با هر بحرانی را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: لازم است با مشارکت همه نهاد‌ها و سازمان‌ها عوامل تهدید کننده سلامت را مدیریت کنیم و شهروندان عزیز به شایعاتی که مردم را نگران می‌کند توجه نکنند و اخبار موثق را از ستاد بحران استان دریافت کنند.

میری تاکید کرد: شدت این آلودگی کاهش یافته، ولی همچنان در دست بررسی است و از ساعت ۵ صبح مراجعه‌ای در اثر این آلودگی به بیمارستان نداشته ایم. در عین حال از سالمندان و کودکان می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی برای کارهای غیر ضروری از منازل خود خارج نشوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شده است که تا این لحظه در خصوص علت این بحران صحت ندارد.

براساس این گزارش،باقر کرد معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: هر چند از ساعت ۵ صبح از میزان بوی منتشر شده در شهر خاش کاسته شده، ولی این بحران نیاز به یک بررسی جامع دارد.

وی در این جلسه دستور داد:کمیته‌ای متشکل از ستاد بحران، هلال احمر، گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان، محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، تشکیل و فورا به خاش اعزام شوند تا موضوع را از نزدیک کارشناسی و منشا وعلت دقیق این آلودگی را اعلام کنند.

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار