"مجموعه داستان‌های" ابراهیم حسن‌بیگی در گرجستان منتشر شد

ابراهیم حسن بیگی

به همت رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان، این کتاب تألیف ابراهیم حسن‌بیگی، نویسنده معاصر کشورمان توسط دانشجویان رشته روابط بین‌الملل گروه زبان و فرهنگ ایران دانشگاه آزاد گرجستان چاپ شد

به گزارش «نسیم»، به همت رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان، کتاب «مجموعه داستان‌ها» تألیف ابراهیم حسن‌بیگی، نویسنده معاصر کشورمان توسط دانشجویان رشته روابط بین‌الملل گروه زبان و فرهنگ ایران دانشگاه آزاد گرجستان چاپ شد.

با توجه به اشتیاق فرهیختگان جامعه گرجی به فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، این کتاب به زبان گرجی ترجمه و توسط مؤسسه انتشارتی دانشگاه آزاد گرجستان طراحی شده و به چاپ رسید. 

تعداد قابل توجهی از این کتاب جهت اهدا به کتابخانه‌های معتبر، دانشگاه‌ها، ایران‌شناسان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی در گرجستان و ایران ارسال خواهد شد.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر اقدام به ترجمه و انتشار برخی از آثار شاخص ادبیات داستانی دوران معاصر به زبان‌های مختلف دنیا کرده است. بخش مهمی از این آثار کتاب‌هایی است که توسط هنرمندان حوزه هنری نوشته شده و از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. 

ترجمه و انتشار کتاب «دا» به زبان اردو در کشورهای شبه قاره از جمله آخرین اقدامات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این زمینه بود. ترجمه این گونه کتب از ادبیات معاصر می‌تواند موجبات توسعه و ترویج روابط ادبی و فرهنگی دو کشور را فراهم کند.

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین