اخبار آرشیوی

مسعود براتی

عضو سابق شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفتگو با«نسیم»: دانشجوی عدالت‌محور باید بداند که در تمامی مسائل شناخت و تسلط روی موضوع، تبیین کردن مسائل و مطالبه کردن مسئله را باید در نظربگیرد/ امروز عمده مطالبات دانشجویان باید مباحث اقتصادی باشد

مهمترین محورهای گفتگوی«نسیم» با مسعود براتی، عضو سابق شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی بدین شرح است:

- نکته و ماموریت مهمی که هم‌اکنون باید در فضای دانشجویی به آن توجه شود مطالبه‌‌گری اقتصادی است چرا که ما در فضایی هستیم که عمده مسائل ما مسئله‌ی اقتصاد است.
- فضای اقتصادی امروز ما نیاز به کارهای گفتمانی دارد.
- عمده مسائل بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان مسائل اقتصادی بود که با هر روز مورد توجه ما قرار گیرد و در اولویتهای ما قرار گیرد.
- مسائلی همچون تحریم، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، مطالباتی است که جای خالی‌اش در مطالبات دانشجویی حس می‌شود و نیازمند کار بیشتری در مقایسه با مطالبات سیاسی است.
- برای اینکه از سیاست ‌زدگی در تشکیلات دانشجویی دوری شود باید مسئله محور بود یعنی مسائلی را دنبال کرد که انتزاعی نباشد و مابه ازای درونی داشته باشد.
- یکی از اولویتهای مهم فعلی در فضای اقتصادی در گام اول گفتمانی کردن اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مفهوم عنوان و نظریه ‌ی خاص و درگام بعدی مطالبه‌گری برای مواردی مثل: خود کفایی جلوگیری از صادرات مواد خام و ایجاد ارزش افزود بیشتر در کشور است که بسیار حائز اهمیت بوده و جای کار زیادی دارد.
- دانشجوی مطالبه‌گر وعدالت‌محور باید بداند که در تمام مسائل قدم اول شناخت و تسلط روی موضوع است و قدم دوم تبیین کردن مسئله برای دیگران است وقدم سوم مطالبه کردن مسئله است.

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
مصاف توحید و طاغوت اجتناب ناپذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین