قطار موزه غنایم جنگی سوریه در روسیه به حرکت درآمد

عنوان

مسکو - ایرنا - قطار موزه غنایم جنگی تروریست های ضدسوری با هدف امکان مشاهده آن توسط مردم نقاط مختلف روسیه در این کشور به حرکت در آمده است.

به گزارش ایرنا، این قطار دارای 20 واگن و حامل بیش از 500 قبضه انواع تسلیحات است که از تروریست ها در سوریه به غنیمت گرفته شده است.
چندین دستگاه تانک و نفربر زرهی، خودروهای انتحاری با زره قوی، خودروی ویژه انفجار مین و انواع خمپاره اندازها، توپ های سبک، تفنگ ها و مسلسل های دستی و سنگین، جنگ افزارها و تجهیزات نظامی اکثرا ساخت کشورهای غربی و آمریکایی، غنایمی هستند که در این قطار در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این تسلیحات و تجهیزات نظامی در جریان عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه که از مهر ماه سال 94 تا دی ماه 96 اجرا شد به غنیمت گرفته شد و تعدادی از سلاح ها را نیز ارتش سوریه از تروریست های ضدسوری غنیمت گرفته است.
این قطار با عنوان «نقطه عطف سوریه» از مسکو حرکت کرد و قرار است با طی مسافتی در حدود 29 هزار کیلومتر و عبور از حدود 60 شهر روسیه به مسکو بازگردد.
این قطار در زمان حاضر در شهر چلیابینسک در منطقه اورال روسیه قرار دارد و در توقف 2 ساعته قطار هزاران نفر از ساکنان این شهر از غنایم جنگی موجود در آن بازدید کردند.
روز گذشته نیز قطار غنایم جنگی تروریست ها در شهر اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان در منطقه ولگای روسیه توقف داشت و شماری از ساکنان این منطقه از آن بازدید کردند.
انتظار می رود این قطار هفتم اردیبهشت ماه با پشت سر گذاشتن حدود 60 شهر روسیه در پارک نظامی پاتریوت ویژه نیروهای مسلح روسیه واقع در حومه غربی مسکو به نمایش عمومی گذاشته شود.
اروپام*391*1346**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی