حاج‌رضایی: اول ایرادها را برطرف کنید، بعد از هواداران انتظار داشته باشید/ مردانی می‌خواهیم که حرف‌هایشان را عملی کنند

عنوان

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: ابتدا باید شرایط مناسب برای حضور هواداران در ورزشگاه‌ها را فراهم کنیم و بعد از آن انتظار فضای آرام در ورزشگاه‌هایمان را داشته باشیم.

 امیر حاج رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد اتفاقات حاشیه ای که در هفته سوم در ورزشگاه های غدیر اهواز و آزادی رخ داد، اظهار داشت: در این مدت در ورزشگاه ها شاهد اتفاقات خوبی نبودیم که در چند بُعد قابل بررسی است. تماشاگران نباید شعارهای قومیتی و تفرقه انگیز سر دهند، اینگونه شعارها آسیب های جسمی و مالی در پی دارد که باعث می شود مردم از ورزشگاه ها گریزان شوند.

وی ادامه داد: تماشاگران با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی که با آن مواجه هستند وارد ورزشگاه می شوند، در واقع از یک جامعه بزرگ وارد یک جامعه کوچک می شوند و مشکلات معیشتی و اقتصادی باعث می شود که رفتارهای لجام گسیخته از خود بروز دهند.

کارشناس فوتبال کشورمان عنوان کرد: چند سال است که افرادی که مسئول امر هستند می گویند بلیت فروشی الکترونیکی را می خواهیم اجرا کنیم اما تا الان این حرف ها عملی نشده است. در اروپا تماشاگر با خیال راحت یک ربع قبل از شروع مسابقه در شرایطی که شماره صندلی اش هم مشخص است وارد ورزشگاه می شود و از تماشای فوتبال لذت می برد اما در ایران به طور مثال، در دربی پرسپولیس و استقلال، تماشاگران از شب قبل از مسابقه به ورزشگاه می آیند و گرما و سرما را تحمل می کنند تا روز مسابقه بتوانند در ورزشگاه حضور داشته باشند. از این تماشاگر دیگر نباید انتظار داشت که به آرامی به تماشای فوتبال بنشیند و رفتار مناسبی از خود نشان دهد.

حاج رضایی گفت: این عوامل دلیل نمی شود که همه را غیر از تماشاگران مقصر بدانیم و بگوییم همه چیز بد است و تماشاگران خوب. رفتارهای تماشاگران هم باید مورد نقد قرار بگیرد اما نباید از حقیقت دور شویم، ابتدا باید شرایط را بررسی و همه راهکارهای مناسب برای حضور هواداران در ورزشگاه ها را فراهم کرده، ایرادهای ورزشگاه ها را برطرف کنیم، بعد از آن انتظار فضای آرام در ورزشگاه هایمان را داشته باشیم.

وی افزود: 2-3 سال پیش گفتند به بازیکن اخلاق جایزه می دهیم اما این کار چه آورده ای برای ما داشت؟ برای بهبود این شرایط و کاهش ناآرامی سکوهای ورزشگاه ها مردانی را می خواهیم که اندیشه والایی داشته باشند و حرف هایشان را عملی کنند. باید شرایطی را فراهم کنیم تا مردمی که در ورزشگاه حضور می یابند از فوتبال لذت ببرند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شیران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم

اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد

۱۰ نفر شهید و ۲۱ مجروح در حادثه تروریستی اهواز

معاون سیاسی استاندار خوزستان گفت: در پی حادثه صبح امروز رژه نیروهای مسلح در اهواز ۱۰ نفر کشته و ۲۱ نفر مجروح شدند.

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

در حالیکه مهدی پازوکی کارشناس اقتصادی، پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی(FATF)را به نفع اقتصاد ایران می داند،اما مجید شاکری معتقد است:مشکل کشورها برای مبادله اقتصادی با ایرانFATF نیست.

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۱۸:
به توصیه کادر فنی مصدومیتم را پنهان کردم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین